Pawel Krupa Op

Išpažintis kaip ant delno

Šiluvos piligrimų centre nuo pat įsteigimo veikia nedidelis knygynas. Ši vieta ypatinga tuo, jog knygos skaitytojams renkamos pagal kriterijus nebūdingus madai, tendencijoms ar naujumui. Knygos kruopščiai atrenkamos konsultuojantis su leidyklomis, profesionalais ir, be abejo, pačiais skaitančiais piligrimų centro darbuotojais ir Šiluvos šventovės dvasininkais. Tad kviečiame panirti į naują potyrį – Šiluvoje skaitome – tai kas mėnesinės knygų rekomendacijos iš Šiluvos šventovės. Lapkričio mėnesį kviečiame drauge skaityti Pawel Krupa OP „Išpažintis kaip ant delno“ ir pateikiame Šiluvos vikaro, kunigo Roberto Urbonavičiaus knygos rekomendaciją.

 Šiluvos piligrimų centro informacija

 

Beprasidedantis Adventas ir besiartinančios Šventosios Kalėdos yra metas, kuomet prie klausyklų nusidriekia ilgesnės eilės norinčių atlikti išpažintį. Nesvarbu ar einame išpažinties tik per Kalėdas ir Velykas, ar kas dvi savaites, – visus daugiau ar mažiau kamuoja klausimai kaip tinkamai pasiruošti išpažinčiai, ką išpažinti ir kaip.

Į visus šiuos ir kitus klausimus labai paprastai, be teologinės poezijos ir įmantrių aiškinimų ir su lengvo humoro doze, atsako šios knygelės autorius, – lenkų Domininkonų vienuolis.

Knygelė suskirstyta į penkis skyrelius, pagal penkias Atgailos dalis (proga jas prisiminti), kur glaustai aptariama su kiekviena dalimi susiję klausimai.

Perskaitę šią knygą, sužinosime, kodėl emocijos ir jausmai nėra svarbiausi ruošiantis išpažinčiai ir ją atliekant. Rasime patarimų kaip atlikti gerą sąžinės sąskaitą pasinaudojant penkiais pirštais. Galiausiai bus paguosti tie, kurie eidami išpažinties žino, kad ir vėl nupuls į tą pačią nuodėmę.

Išpažintis kaip ant delno – tikrai puiki dovana pirmiausia sau ir kiekvienam, kuris trokšta, kad jo išpažintis būtų vaisingas susitikimas su Kristumi, o ne prievolė, kurią reikia atlikti.

Kun. Robertas Urbonavičius