Liepos 8 d. Šiluvoje esančiuose kultūros namuose, adresu Jono Pauliaus II 15, Šiluva, įvyks dviejų filmų, dedikuotų maestro Eimuntui Nekrošiui peržiūra.

Kviečiame atvykti 19 val. bei drauge pradėti vakarą filmu “Eimuntas Nekrošius. Pradžia”. Jaunimo teatras tapo pirmaisiais režisieriaus Eimunto Nekrošiaus kūrybiniais namais. Čia 1977-aisiais jis debiutavo spektakliu „Medaus skonis“. Vėliau sukūrė spektaklius „Katė už durų“, „Kvadratas“, „Pirosmani, Pirosmani…“, „Meilė ir mirtis Veronoje“, „Ilga kaip šimtmečiai diena“, „Dėdė Vania“, „Nosis“. Jie įtvirtino „Eimunto Nekrošiaus teatro“ fenomeną ir pakeitė teatro pasaulį.
Dokumentinė esė „Eimuntas Nekrošius. Pradžia“ – tai ano teatro refleksija, pasitelkus spektaklių nuotraukas ir filmuotą medžiagą. Įsižiūrėjus į fotografų Stanislovo Kairio, Audriaus Zavadskio ir operatorius Donato Buklio užfiksuotus vaizdus galima juose atrasti Nekrošiaus spektaklių „prarasto laiko“ akimirksnius. Anas, jaunystės laiko, teatras atrodė tikresnis už supančią tikrovę. Utopiška pastanga – atgaivinti tuos akimirksnius…

Režisierius Audronis Liuga
Montuotojas Kostas Radlinskas
Kompozitorius Arturas Bumšteinas
Trukmė – 60 min.
Antrasis vakaro filmas prasidės 20. 30 val. ir tai bus kūrinys “Eimuntas Nekrošius: nutolinti horizontą”. Eimunto Nekrošiaus teatras – kaip Atlantida, grimztanti į nebūtį su kiekvienu išnykstančiu režisieriaus darbu. Tai ne tik spektakliai, bet meninio mąstymo būdas, požiūris į kūrybą ir žmogų.
Pilnametražis dokumentinis filmas „Eimuntas Nekrošius: nutolinti horizontą“ paremtas E.Nekrošiaus spektaklio pagal Puškino pjesę „Borisas Godunovas“ repeticijų 2014-2015 m. įrašais ir 2013 m. filmuotu interviu su režisieriumi Vicenzoje (Italija), seniausiame pasaulio teatre po stogu Teatro Olimpico.
Šis filmas – tai asmeniškas požiūris į Nekrošiaus darbą iš arti. Tai – žvilgsnis į menininką ir žmogų, siekiantį per darbą nutolinti horizontą…
Autorius – Audronis Liuga
Operatorius – Donatas Buklys
Režisierius – Juozas Javaitis
Montažas – Vladimiras Novikovas
Trukmė – 90 min.
Renginį organizuoja “Teatras Meno fortas” ir Raseinių rajono kultūros centras Šiluvoje.