Nuoširdžiai kviečiame prisidėti prie iniciatyvos –  šiluviškio, garsinusio pasaulyje Lietuvos vardą, režisieriaus Eimunto Nekrošiaus įamžinimo Šiluvoje, Jono Pauliaus II-ojo aikštėje, kur režisierius atvykęs prisėsdavo pamąstyti, planuojama pastatyti skulptūrą – bronzinę kėdę bei atminimo lentą. Šioje aikštėje 2017 -2020 m. vykdavo jo režisuoti teatro ,,Meno fortas“ spektakliai, sutraukę šimtus žiūrovų. Svarbu, jog įamžinama tarsi pratęsiant paties maestro kūrybą, atskleidžiant jo asmenybei svarbią Šiluvos vietovę. Šią kėdę režisierius parsivežė iš savo tėvo namų ir ji tapo daugelio spektaklių rekvizitu. Ką jau kalbėti apie tai, kiek teatro šedevrų gimė mąstant ant tėvo kėdės, iš Šiluvos keliavusios į Vilnių bei po visą pasaulį. Metas režisieriui būti įvertintam ne tik užsienyje, tačiau savo gimtinėje, savo Šiluvoje.  Todėl Raseinių rajono kultūros centras, Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapija, VšĮ Šiluvos piligrimų centras, Šiluvos seniūnija ir visi, kuriems yra svarbu atskleisti Šiluvos unikalumą bei Eimunto Nekrošiaus genialumą, ėmėsi iniciatyvos – unikalios skulptūros sukūrimo bei pastatymo pagrindinėje vietoje, kurioje maestro, drauge su tūkstantine minia stebėdavo savo spektaklius Šiluvoje. Šiuo metu yra surastas menininkas, kuris išlies skulptūrą bei ją integruos aikštės audinyje – skulptorius Sergėjus Plotnikovas.

Reikalinga suma prasmingos bei ilgalaikės idėjos įgyvendinimui – 8 tūkst. eurų.

Prašome kiekvieno neabejingo maestro Eimunto Nekrošiaus kūrybai, kiekvieno mylinčio Šiluvą arba matančio prasmę kūrybiniame procese, paremti skulptūros pastatymą malda bei tiksline auka.

Už visus aukotojus skulptūros – kėdės pristatymo dieną liepos 8, bus aukojamos šv. Mišios Šiluvos bazilikoje.

Aukoti galima parapijos sąskaitoje, įrašant AUKA SKULPTŪRAI. Taip pat galima aukoti ir grynais pinigais, perduodant parapijos klebonui Erastui Murauskui, vikarui Robertui Urbonavičiui arba Šiluvos kultūrinių renginių organizatorei Birutei Greicienei.

Šiluvos Švč. M. Marijos Gimimo parapija, įm. k. 191251020

Bankas – Raseinių kredito unija, sąskaita – LT505013900014000612    

Tapkime kultūros kūrėjais, prisidėkime prie maestro Eimunto Nekrošiaus atminimo įamžinimo ir atskleiskime Šiluvos unikalumą. Kiekvieno prisidėjimas yra nepamainomai svarbus.