„Pabėgimai į Šiluvą“ – dvasinė ir intelektualinė kelionė. Šios idėjos autoriai – Šv. Apaštalų  Pilypo ir Jokūbo dominikonų vienuolynas ir Šiluvos piligrimų centras. „Pabėgimų“ programa remiasi siekiu susitikimus paversti paprastu ir patraukliu, iškalbingu ir mąsliu laiku.

Programoje Jūsų lauks daug ekskursų į kultūros, dievoieškos, meno, miestokūros ir mokslo plačiąja prasme temas. Tam, kad pasaulio daugiasluoksniškumas būtų kuo išsamiau atskleistas, bendradarbiaujame ir su kitomis vienuolijomis, ir su įvairiais lektoriais – savo sričių žinovais.

 

Spalis: 6–8 d. „Gyvosios piligrimystės beieškant“

Šiandien bėgančių svajonių pasaulyje, kur „flirtuojama“ ir su beprasmybe, ir su baime, prasmės ir tikrumo paieškos esti prabangi būtinybė. Žvelgdami į gyvenimą kaip į kelią, į piligrimystę – kaip į vieną iš būtinųjų tikslų, leidžiančių priartėti prie ramybės išgyvenimo, kviečiame atvykti į Šiluvą – vieną seniausių šventovių Europoje. Spalio 6–8 d. kviečiame ne tik teoriškai, bet ir praktiškai patirti, kas yra Gyvoji piligrimystė.

Programoje Jūsų laukia naktinė ekskursija po Šiluvą, atskleidžiant joje slypinčius ne tik dvasinius, bet ir kultūrinius šedevrus, pokalbiai su vienuoliu, piligriminiai žygiai, paskaitos, susitikimas su piligrimu / aktoriumi Juozu Gaižausku bei gausybė prasmingo laiko.

 

Gruodis: 1–3 d. „Adventus, kad ramybė ateitų“

Kuomet savo kasdienybėje dažnai judame greičiau nei norime ar galime, yra vieta, kurioje galima trumpam stabtelti. Pabėgimai į Šiluvą – tai asmeninės ramybės laikas, dovanojantis tiek paskaitas su diskusijomis, tiek dvasinius pokalbius su vietos ir kultūros pažinimu.

Kviečiame vieną gruodžio savaitgalį pabėgti į Šiluvą tam, kad ramybė ateitų. Nuo gruodžio 1 iki 3 d. Jūsų lauks prasminga dovana artimui, kalėdaičių sau ir artimiesiems gaminimas, paskaitos ir susitikimai su vyskupu Sauliumi Bužausku, Šiluvos parapijos klebonu, broliu dominikonu t. Mindaugu Slapšinsku OP, kun. Robertu Urbonavičiumi, sesėmis eucharistietėmis – jie visi susiburia tam, jog kiekvienam dalyvaujančiam rastų laiko. Kviečiame vieną gruodžio savaitgalį pabėgti į Šiluvą ir susigrąžinti asmeninę ramybę.

 

Gruodžio 30 d.–sausio 1 d. „Pabėgimai į Šiluvą: Naujieji metai“

Naujųjų metų laukimas gali būti tapatinamas su neramia viltimi, jog sau bei pasauliui duotos rezoliucijos bus neišpildytos, o praeinanti minutė neatneš pokyčio, kurio, atrodo, kartais taip laukiame. Todėl šįkart kviečiame po Šv. Kalėdų džiaugsmo pabėgti į Šiluvą gruodžio 30–sausio 1 dienomis ramybe apgaubtam Naujųjų metų sutikimui. Programoje laukia naktinė harmonija Ligonių sveikatos koplytėlėje, paskaitos apie laiką bei žmogišką būtį jame, praktiniai užsiėmimai, laikas, skirtas kiekvienam ir, be abejo, kitoks Naujųjų metų sutikimas.

 

Kovas: 8–10 d. „Mūsų laisvė ir Dievas“

Kaip vertinti laisvę? Kaip dovaną? Kiek žmogui kainuoja laisvė ? Ar yra kas didesnio už laisvę? O kokios ribos ateina ar pradingsta toje laisvėje? Kaip kalbėti apie laisvę šiandieną mums, gyvenantiems mūsų tėvynėje Lietuvoje? Ką apie laisvę kalba meno kūrėjai? Kaip jos ieškojo ir ką apie ją, žmogaus laisvę Dieve, pasakojo Romos Katalikų Bažnyčios šventieji? Kaip apie laisvę kalba politika ir visuomenė? Kviečiame į klausimų ir diskusijų savaitgalį drauge su vertėja, piligrime, knygų autore dr. Jūrate Micevičiūte. Juk laisvė visada būna  apsupta tunto klausimų ir iš jų kylančios kalbos.

 

Gegužė: 17–19  d.  „Gyvosios piligrimystės beieškant“

Žvelgdami į gyvenimą kaip į kelią, į piligrimystę – kaip į vieną iš būtinųjų tikslų, leidžiančių priartėti prie ramybės išgyvenimo, kviečiame atvykti į Šiluvą – vieną seniausių šventovių Europoje. Kviečiame ne tik teoriškai, tačiau ir praktiškai patirti, kas yra Gyvoji piligrimystė. Programoje Jūsų laukia naktinė ekskursija po Šiluvą, atskleidžiant joje slypinčius ne tik dvasinius, tačiau ir kultūrinius šedevrus, pokalbiai su vienuoliu, piligriminiai žygiai, paskaitos, susitikimas su piligrimu / aktoriumi Juozu Gaižausku bei gausybė prasmingo laiko.

 

Birželis: 7–9 d. „Dievas žmogaus sode“

Antrąjį birželio savaitgalį kviečiame dar kartą pabėgti į Šiluvą. Kartu aplankysime Palendrių šv. Benedikto vienuolyną ir drauge su lektoriais pažvelgsime į sodo vaizdinį, lydintį nuo Pradžios knygos, besiskleidžiantį prieš mūsų akis. Kelionėje mus lydės Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo dominikonų vienuolyno prioras br. Jokūbas Marija Goštautas OP.

 

Rugpjūtis: 5–11 d. „Ir kūnas, ir siela“

Vienas iš natūralių žmogaus poreikių ir norų – priimti savo kūną bei sielą ir gerai jaustis. Tai yra nemenkas iššūkis ir darbas. Darbas su savimi, kuomet trokštama, kad labiau išmanantis padėtų, palydėtų, išklausytų. Todėl kviečiame į judrią atostogų savaitę, kur ne tiek deginsimės po serbentų krūmais, kiek atsigręšime į save. Dovanosime laiko savo sielai ir kūnui. Savaitę Jus lydės dr. Agnė Slapšinskaitė-Daskevičienė, atskleisdama svarbius aktyvumo kasdienybėje momentus ne tik teorinėje, tačiau ir praktinėje plotmėje.  O vakarais lauks pokalbiai apie sielą, dievoiešką, Šiluvą, šventovę, šventumą ir visus kitus širdį kirbinančius  klausimus…

 

Rugpjūtis: 16–18 d. „Žmogaus ribos. Dievo ribos.“

Kokios yra žmogaus galimybių ribos? Kaip sugebame jas peržengti? Kas yra jas peržengęs  istorijos tėkmėje ir kokią įtaką tai turėjo žmonijai? Apie visa tai svarstysime Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmių fone. Moters, kuri buvo nepavaldi žmogiškajam ribotumui. Šįkart džiaugiamės, jog prie „Pabėgimų į Šiluvą“ jungiasi Dievo Apvaizdos seserų kongregacijos vienuolynas, kurio sesers  Dominykos – Violetos Slepikaitės paskaita lauks savaitgalį ir tradiciškai drauge su Vilniaus broliais dominikonais.

 

Dalyvių skaičius ribotas.

Apgyvendinama Jono Pauliaus II piligrimų namuose dviviečiuose arba vienviečiuose kambariuose.

Kaina asmeniui vienviečiame kambaryje: 200 Eur

Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje: 150 Eur

Kaina dalyvaujant renginyje „Ir kūnas, ir siela“ ir gyvenant vienviečiame kambaryje: 550 Eur

Kaina dalyvaujant renginyje „Ir kūnas, ir siela“ ir gyvenant dviviečiame kambaryje: 440 Eur

„Pabėgimų į Šiluvą“ metu atsižvelgiame į finansinius iššūkius patiriančius asmenis, todėl vadovaudamiesi Mt 11, 28-30 „Ateikite pas mane visi, kurie vargstate“ esame paruošę dvi nemokamas dalyvių vietas kiekvienam užsiėmimui. Dėl jų prašome susisiekti info@siluva.lt

Į kainą įskaičiuota: apgyvendinimas, maitinimas tris kartus per dieną, lektorių paskaitos, kavos pertraukėlės. Į kainą neįskaičiuotas atvykimas iki Šiluvos. Registruojantis mokamas 50 Eur avansas už asmenį. Avansas grąžinamas apie nedalyvavimą pranešant ne trumpiau nei 3 savaitės iki renginio.

Registracija į „Pabėgimus“ el. paštu info@siluva.lt

Daugiau informacijos: www.siluva.lt arba www.dominikonai.lt

Organizatoriai: VšĮ Šiluvos piligrimų centras ir Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo dominikonų vienuolynas

Pabėgimų draugai: Palendrių šv. Benedikto vienuolynas, Utenos Dievo Apvaizdos seserų kongregacija, Kauno arkivyskupijos kurija, Šiluvos parapija, Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacija.