Kaip mums šiandieną skamba žymioji Karlo Rahnerio ištara apie ateities krikščionį: „Atsidavęs ateities krikščionis bus arba mistikas, kuris „kažką“ patyrė, arba jo apskritai nebebus“? Nors nustumtas į paradigmos paraštes, šis klausimas kaip niekada tampa aktualiu. Ir jis liečia ne tik atsidavusius krikščionis, bet ir pasaulietiškojo gyvenimo ritme paskendusius individus, kurie ieško kažko, klausimo į kurį atsakymo nepateiks netgi toks tobulas įrankis kaip chatGPT.

Atsakymų ieškosime ir Šiluvos šventovėje. Kovo 8 dieną, 18 val. Šiluvos piligrimų centre bus pristatoma dr. Kastyčio Rudoko monografija „Totalinis miestas“. Nors veikalas mokslinis, tačiau tuo pačiu ir mistinis, siekiantis praskleisti šydą į mums plika akimi nematomą miesto realybę, subtiliai pridengtą nuo asmens juslių, bet taip pat ir prieinamą kiekvienam trokštančiam to pažinimo. Knygoje paliečiamos bendražmogiškos temos apie laiko tėkmę, žmogaus kaip asmens tobulėjimą, jo apgyvendintą pasaulį ne tik kaip vietą bet ir virš-sąmonės būklę.

Tęsiant ieškojimus, jau kovo 9 dieną, 17 val. Šiluvos piligrimų centre pristatoma naujai dr. Jūratės Micevičiūtės iš ispanų kalbos išversta Šv. Teresės Avilietės „Gyvenimo knyga“. Tai pirmasis didelės apimties šios šventosios darbas, kurį laikydami mistinės literatūros šedevru tikrai nesuklysime. J. Micevičiūtė teigia, jog Teresei, pirmajai iš visų autorių kada nors rašiusių, pavyko padaryti tai, ką galėtume pavadinti „sielos  autobiografija“. „Gyvenimo knyga“ – tai žinia iš XVI amžiaus Ispanijos, bet neabejotinai būdama tokia paveikia, ji virpina ir šiuolaikinio žmogaus sielą.

Knygų pristatyme dalyvauja dr. Jūrate Micevičiūtė, dr. Kastytis Rudokas, moderuoja Silvija Čižaitė – Rudokienė. Pristatymo ir diskusijos dalyviams bus galima užduoti rūpimus klausimus, taip pat pabendrauti prie kavos puodelio.

Pristatymų datos ir laikai:

Kovo 8 d. 18.00 val. dr. Kastyčio Rudoko monografijos „Totalinis miestas“ pristatymas Šiluvos piligrimų centre.

Kovo 9 d. 17.00 val. Šv. Teresės Avilietės „Gyvenimo knygos“ pristatymas Šiluvos piligrimų centre.

VšĮ Šiluvos piligrimų centro informacija