Kviečiame švč. Mergelės Marijos mėnesį atvykti į Šiluvos šventovę ir patirti gyvąją piligrimystę parodoje ,,Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronika ir Šiluva“. Šiluvos šventovė yra vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje apsireiškė švč. Mergelė Marija, ir buvo oficialiai pripažinta šv. Sosto. Šios šventovės istorija siekia daugiau nei penkis šimtus metų. Vienas paskutiniųjų šventovės laikotarpių, kurio vaisiais dabar maitinamės yra įvairios maldos už Lietuvos laisvę praktikos sovietinės priespaudos metais. Šio laikotarpio įvykiai atsispindi tikinčiųjų teisėms ginti skirtame leidinyje ,,Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronika“, kuris 2022  m. švenčia 50-metų jubiliejų. Šiam jubiliejui sukurtoje parodoje ,,Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronika ir Šiluva“, galima iš arti susipažinti su leidiniu ir jame užfiksuotais Šiluvos šventovės įvykiais bei apžiūrėti sesers Reginos Editos Teresiutės SJE asmeninius daiktus ir fotografijas – gyvus tų įvykių liudytojus. Parodoje perteikiami Šiluvos šventovei itin svarbūs įvykiai: nuo Airių katalikų dovanos Lietuvos katalikams iki fiktyvaus kiaulių maro Šiluvoje bei suėmimų lageriuose už atgailos eisenas iš Tytuvėnų į Šiluvą.

Išskirtinai gegužės mėnesį bus organizuojamos teminės ekskursijos po parodą, kurių metu parodos kuratorės sesuo Regina Edita Teresiute SJE ir menotyrininkė Rūta Giniūnaitė supažindins su parodos idėja, pogrindiniu leidiniu ,,Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronika“ ir Šiluvos šventovės įvykiais 1972-1988 m. bei pasidalins gyvais liudijimais iš šių įvykių. Po ekskursijos kviesime pasilikti maldai Apsireiškimo koplyčioje, kurioje 17.30 val. vyks šv. Rožinio malda, 18.00 val. bus aukojamos šv. Mišios, o po jų vyks Gegužinės pamaldos.

Ekskursijos į parodą ,,Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronika ir Šiluva“ vyks tris gegužės šeštadienius (7 d., 14 d., 28 d.). Kviečiame iš anksto registruotis į ekskursiją, dalyvių skaičius yra ribotas. Registracijos anketa:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdcRXMVhbYgy4EotjSBUdX1t5S0nkvIlHDngIJsYyUjdly8Sw/viewform?usp=sf_link

Ekskursijos pradžia: 16 val. Šiluvos piligrimų centre.

Ekskursijos trukmė – 1 val.

Ekskursijos kaina – 5 eur.

Visus norinčius gauti daugiau informacijos apie ekskursijas Šiluvos šventovėje arba užsisakyti privačią ekskursiją jūsų pageidaujamu laiku, kviečiame rašyti el. adresu muziejus@siluva.lt

Šiluvos piligrimų centro informacija