Mary's Day in Šiluva

Lapkričio 13-ąją, ketvirtadienį, Šiluvos piligriminėje šventovėje švenčiame Marijos dieną. Šiluvos Dievo Motinos užtarimu meldžiamės Lietuvai ir pasauliui bei visiems piligrimams aktualiomis intencijomis.
𝐋𝐚𝐩𝐤𝐫𝐢č𝐢𝐨 𝟏𝟐 𝐝., 𝐭𝐫𝐞č𝐢𝐚𝐝𝐢𝐞𝐧į,
𝐍𝐚𝐤𝐭𝐢𝐧ė Š𝐯č. 𝐒𝐚𝐤𝐫𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭𝐨 𝐚𝐝𝐨𝐫𝐚𝐜𝐢𝐣𝐚 𝐬𝐮 „𝐌𝐚𝐫𝐢𝐣𝐨𝐬 𝐫𝐚𝐝𝐢𝐣𝐮“. Pradedama 22 val. ir baigiama 7 val. šv. Mišiomis.
𝐋𝐚𝐩𝐤𝐫𝐢č𝐢𝐨 𝟏𝟑 𝐝., 𝐤𝐞𝐭𝐯𝐢𝐫𝐭𝐚𝐝𝐢𝐞𝐧į,
APSIREIŠKIMO koplyčioje
8 val. šv. Mišios.
9 val. šv. Mišios.
ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS GIMIMO bazilikoje
7 val. šv. Mišios (užbaigiant naktinę adoraciją).
10 val. šv. Mišios.
11 val. katechezė. Sako vyskupas Saulius Bužauskas.
11.30 val. Švč. Sakramento adoracija. Rožinio malda. Švč. Mergelės Marijos litanija.
12 val. iškilmingos šv. Mišios.
13.30 val. Švč. Sakramento adoracija (iki 16 val. ).
14 val. Rožinis.
15 val. Dievo Gailestingumo vainikėlis ir Kryžiaus kelio apmąstymas.

Ligonių Sveikatos diena Šiluvoje

Pranešame, jog spalio 31 d. Šiluvoje - Ligonių Sveikatos diena. Drauge melsimės fizinio ir dvasinio išgydymo. Primename, jog nuo spalio mėnesio vakare Vidinio išgydymo pamaldų NEBUS.
𝟏𝟏.𝟑𝟎 𝐯𝐚𝐥. Rožinio malda Bazilikoje
𝟏𝟐.𝟎𝟎 𝐯𝐚𝐥. Šv. Mišios meldžiant fizinio ir dvasinio išgydymo Bazilikoje

Piligrimų malda už palaidotus Šiluvoje negimusius vaikelius bei gyvybės kultūrą mūsų krašte

„Negimusiųjų kūdikių palaidojimas – tai ir priminimas, jog kiekvienas žmogus, net ir negimęs, yra orus ir Viešpaties norėtas, tad jis taip pat turi būti gerbiamas“, – sakė Kauno arkivyskupas  metropolitas Kęstutis Kėvalas spalio 13-ąją Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje. Joje šio mėnesio Marijos dienos iškilminga Eucharistija buvo švenčiama meldžiantis ir už Kauno ligoninėse mirusius bei  nepaimtus palaidoti negimusius vaikelius bei jų artimuosius.

Šia proga arkivyskupas K. Kėvalas atkreipė dėmesį, jog negimusiųjų urnos yra ženklas, kad turime gerbti kiekvieną gyvybę, dirbti ir stengtis dėl gyvybės kultūros mūsų krašte.

„Turime drąsinti tas šeimas, kurios abejoja, ar susilaukti vaikelio, arba, neduok Dieve, svarsto apie abortą. Visiems reikalingas, padrąsinimas, liudijimas, kvietimas atsiversti. Tai yra tarsi pranašo Jonos, Mergelės Marijos mums skirta misija šiam laikui, šiai kartai“, – sakė arkivyskupas, pabrėždamas, jog tai ypač svarbu, kai pasaulis toks neramus, o gyvybė nebevertinama. Daugybė žmonių ją praranda ir karuose, kurie mūsų žemėje gali užvirti tikrą pragarą kaip neatsakingų žmogaus sprendimų rezultatą.

Arkivyskupas padėkojo Šiluvoje visiems palaikantiems gyvybės bei maldos kultūrą, šia proga ypač – kunigams ligonių kapelionams, dvasinėms asistentėms Svetlanai Adler-Mikulėnienei (LSMU Kauno klinikos), seseriai Pranciškai Neringai Bubelytei FDCJ (LSMU Kauno ligoninė), Kauno arkivyskupijos Šeimos centro netekčių konsultantei, programų koordinatorei Aušrai Bačėnei, visiems, kurie rūpinasi žmogiškuoju orumu ir dvasine sveikata.

Po vidurdienio šv. Mišių  miestelio kapinėse trečią kartą buvo laidojami iki 22-os nėštumo savaitės Kauno ligoninėse po persileidimo ar aborto mirę kūdikiai. Į laidotuves gausiai susirinko netektį patyrę tėveliai ir jų artimieji. Taip pat laidotuvėse buvo moterų, prieš keliolika metų patyrusių persileidimą, bet neturėjusių galimybės iki galo susitaikyti su šiuo praradimu, o šiandien dėkojančių už šią iniciatyvą. „Širdyje aš atnešiau savo vaikelį į šį kapą, dabar man ramiau“, – sakė kalbinama moteris.

Šiomis laidotuvėmis yra įgyvendinamas LR Sveikatos apsaugos ministro (SAM) 2019 m. birželio 11 d. įsakymas (Nr. V-697), kuriuo medicinos įstaigos įpareigotos embrioną ir vaisių iki 22-os nėštumo savaitės atskirti nuo medicininių atliekų, rinkti iki pusės metų, kremuoti ir palaidoti. Iki palaidojimo urnos būna laikomos ligoninių koplyčiose, o kasmet spalio 13 d. palaidojamos Šiluvoje.

Dėkojame Kauno „Anapilio“ ir Raseinių R. Tamavičiaus laidojimo įmonėms už neatlygintiną pagalbą palaidojant negimusius vaikelius Šiluvoje. Dėkojame Šiluvos seniūno pavaduotojai Ritai Tamutienei už pagalbą prižiūrint kapą ir tvarkant dokumentaciją.

Panašių kapų yra Latvijoje, Lenkijoje, Italijoje, Amerikoje bei kitose šalyse. Šiluvoje esanti kapavietė jau nėra vienintelė Lietuvoje bendra, būtent šitokiems vaikeliams skirta ir kas metai pildoma. Praeitais metais tokios kapavietės įrengtos Šiauliuose ir Panevėžyje.

Data laidotuvėms parinkta artėjant spalio 15 d. minimai Kūdikio netekties dienai (Baby Loss Awarness Day). Ši diena buvo pradėta minėti JAV 1983 metais. Šią dieną prisimenami ir lydimi malda visi išėję per anksti mažyliai ir jų tėveliai, 19 valandą ant palangių uždegamos žvakutės.

Dėkojame visiems, kurie aukoja lėšas Šiluvos kapavietės atminimo paminklui. Šis projektas neturi jokio kito finansavimo šaltinio, o tik Lietuvos žmonių paaukotus pinigai. „Padedu augti“ asociacija kviečia prisidėti prie kapo įrengimo – skulptoriaus Nerijaus Kavaliausko paminklo. „Paminklą kurti įkvėpė Marcelijaus Martinaičio eilėraštis „Tu numegzk man, mama, kelią“. Kompozicijoje bus „nerti“ angelai, kelias. Nesinori kūriniu nieko nuteisti, tema skausminga… Šis paminklas bus baltos spalvos ir simbolizuos viltį! (…) Turiu daug vaikų, buvo sunkių gimdymų, išgyvenimų. Vaikų tema labai jautri, sunku įsivaizduoti, ką išgyvena kūdikio netekę tėvai. Siųsime jiems šviesią žinutę“, – dalijasi skulptorius N. Kavaliauskas.

Paaukoti galima čia https://eshop.padeduaugti.lt/parama-kudikiu-atminimo-paminklui-siluvoje >>

Lietuva yra viena pažangiausių Europos valstybių, kur embrionas nuo pat prasidėjimo laikomas žmogaus palaikais, o ne medicinine atlieka. Nuo 2018 m. gegužės 1 d. mūsų šalyje įsigalioję LR Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pakeitimai pripažino žmogumi vaisių iki 22-os nėštumo savaitės ir suteikė teisę būti palaidotam. Po to SAM ministro įsakymu (Nr V-570) buvo leista tėvams pasiimti palaidoti tokius vaikelius šeimos ar neatlygintinai skirtame naujame kape, užpildant ligoninėje prašymą per keturias dienas nuo įvykusio persileidimo ar aborto. Nors septynerius metus  tėveliai turi galimybę patys palaidoti tokius vaikelius, tačiau ne visi sudėtingoje situacijoje turi galimybę ar tiesiog nesužino, kad tai gali padaryti.

Svetlanos Adler-Mikulėnienės ir Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnybos pranešimas


Šv. Mišios Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis

Šv. Mišios Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis Šiluvos šventovėje aukojamos:
𝐋𝐚𝐩𝐤𝐫𝐢č𝐢𝐨 𝟏 𝐝.
10.00 val. ir 12.00 val. Bazilikoje
17.00 val. procesija į kapines
18.00 val. Apsireiškimo koplyčioje
𝐋𝐚𝐩𝐤𝐫𝐢č𝐢𝐨 𝟐 𝐝. 𝐁𝐚𝐳𝐢𝐥𝐢𝐤𝐨𝐣𝐞
10.00 val., 12.00 val. ir 18.00 val.

Rožinio mėnuo Šiluvoje: kviečiame į edukaciją su ses. Regina Teresiute SJE

Spalis – mėnuo, skirtas Švenčiausiajai Mergelei Marijai. Tradiciškai šiuo metu tikintieji kviečiami melstis Rožinį – asmeniškai ar bendruomenėje. Šiais metais popiežius Leonas XIV ragina visus drauge kalbėti Rožinį meldžiantis už taiką pasaulyje.

Tačiau mažiesiems, o kartais ir mums patiems, gali kilti klausimų: kuo ypatinga ši malda? Kaip tinkamai ją kalbėti? Kam reikalingi veriami karoliukai?

Į šiuos klausimus atsakys ir Rožinio paslaptis atskleis edukacija Šiluvos piligrimų centre, kurią ves sesuo Regina Teresiutė SJE. Užsiėmimo metu dalyviai ne tik teoriškai susipažins su Rožiniu, bet ir turės galimybę patys susiverti savo Rožinį – nuo mažiausio iki didžiausio piligrimo!

Edukacijos vyks: spalio 19 d. ir 26 d. 14.00 val.

Šiluvos piligrimų centre, M. Jurgaičio a. 17A, Šiluva

Edukacijos kaina su asmeniniu vertu rožiniu: 8 Eur

Kviečiame kartu praleisti prasmingą popietę, sustoti maldoje ir išsinešti savo rankomis sukurtą Rožinį – asmeninį tikėjimo ir ramybės ženklą.


Šiluvoje bus palaidojami Kauno ligoninėse mirę ir tėvų nepasiimti kūdikiai

Spalio 13 d., pirmadienį, po 12 val. Šiluvos bazilikoje švenčiamų Šv. Mišių šio miestelio kapinėse trečius metus iš eilės bus palaidoti iki 22-os nėštumo savaitės ligoninėse po persileidimo ar aborto mirę kūdikiai. Jau septynerius metus tėveliai turi galimybę patys palaidoti tokius vaikelius, tačiau ne visi sudėtingoje situacijoje turi galimybę ar tiesiog nesužino, kad tai gali padaryti.

Data laidotuvėms parinkta artėjant spalio 15 d. minimai Kūdikio netekties dienai (Baby Loss Awarness Day). Ši diena buvo pradėta minėti JAV 1983 metais. Šią dieną prisimenami ir lydimi malda visi, išėję per anksti, mažyliai ir jų tėveliai, 19 valandą ant palangių uždegamos žvakutės.

Šiomis laidotuvėmis yra įgyvendinamas LR Sveikatos apsaugos ministro (SAM) 2019 m. birželio 11 d. įsakymas (Nr. V-697), kuriuo medicinos įstaigos įpareigotos embrioną ir vaisių iki 22-os nėštumo savaitės atskirti nuo medicininių atliekų, rinkti iki pusės metų, kremuoti ir palaidoti.

Kauno arkivyskupija bendradarbiauja su medicinos įstaigomis dėl paskutinio šio įsakymo punkto – palaidoti. Buvo kreiptasi į Raseinių rajono savivaldybę, kuri skyrė Šiluvos kapinėse kapavietę, kur kasmet yra laidojami Kauno arkivyskupijos teritorijoje veikiančiose ligoninėse palikti minėtų vaikelių palaikai.

Lietuva yra viena pažangiausių Europos valstybių, kur embrionas nuo pat prasidėjimo laikomas žmogaus palaikais, o ne medicinine atlieka. Nuo 2018 m. gegužės 1 d. mūsų šalyje įsigalioję LR Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pakeitimai pripažino žmogumi vaisių iki 22-os nėštumo savaitės ir suteikė teisę būti palaidotam. Po to SAM ministro įsakymu (Nr V-570) buvo leista tėvams pasiimti palaidoti tokius vaikelius šeimos ar neatlygintinai skirtame naujame kape, užpildant ligoninėje prašymą per keturias dienas nuo įvykusio persileidimo ar aborto.

Panašių kapų galima rasti Latvijoje, Lenkijoje, Italijoje, Amerikoje bei kitose šalyse. Šiluvoje esanti kapavietė jau nėra vienintelė Lietuvoje tokia bendra, būtent šitokiems vaikeliams skirta ir kas metai pildoma. Praeitais metais tokios kapavietės įrengtos Šiauliuose ir Panevėžyje.

Dėkojame visiems, kas aukoja lėšas Šiluvos kapavietės atminimo paminklui. Pagaliau prasidėjo pirmasis etapas – kapavietės padengimas akmens plokštėmis. Galutiniame variante čia bus specialiai skulptoriaus Nerijaus Kavaliausko, sukurtas paminklinis antkapis, pagal eilėraštį-dainą „Tu numegzk man mama kelią“. Trys ažūriniai – tarsi megzti angelai ir toks pat ažūrinis, tarsi megztas suolas. Kiekvienas norintis galės čia užsukti, prisėsti, pasimelsti ar tiesiog pabūti. Paminklas užims dvi kapavietes ir bus net 5,6 x 2,5 metrų dydžio. Lėšas paminklui renka „Padedu augti“ asociacija, kviečiame prisidėti savo auka: https://eshop.padeduaugti.lt/parama-kudikiu-atminimo-paminklui-siluvoje

Asmuo kontaktams – Kauno klinikų dvasinė asistentė Svetlana Adler-Mikulėnienė +370 618 41500.

Pagalbą po persileidimo ar aborto teikia:

 


Mary's Day in Šiluva

Spalio 13-ąją, pirmadienį, Šiluvos piligriminėje šventovėje švenčiame Marijos dieną. Čia Šiluvos Dievo Motinos užtarimu meldžiamės Lietuvai ir pasauliui bei visiems piligrimams aktualiomis intencijomis.

Spalio 12 d., sekmadienį,
Naktinė Švč. Sakramento adoracija su „Marijos radiju“. Pradedama 22 val. ir baigiama 7 val. šv. Mišiomis.

Spalio 13 d., pirmadienį,

APSIREIŠKIMO koplyčioje

8 val. šv. Mišios.
9 val. šv. Mišios.

ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS GIMIMO bazilikoje

7 val. šv. Mišios (užbaigiant naktinę adoraciją).
10 val. šv. Mišios.
11 val. katechezė. Sako kunigas Robertas Urbonavičius.
11.30 val. Švč. Sakramento adoracija. Rožinio malda. Švč. Mergelės Marijos litanija.
12 val. iškilmingos šv. Mišios.
13.30 val. Švč. Sakramento adoracija (iki 16 val. ).
14 val. Rožinis.
15 val. Dievo Gailestingumo vainikėlis ir Kryžiaus kelio apmąstymas.


Šiluvos piligrimų centro darbo laikas nuo spalio 1 d.

Nuo spalio 1 d. keičiasi Šiluvos piligrimų centro darbo laikas.
Dirbsime pirmadieniais – sekmadieniais nuo 10.00 iki 16.00 val.
Šv. Mišios Bazilikoje:
• Pirmadieniais – penktadieniais: 12.00 val.
• Šeštadieniais – sekmadieniais: 10.00 ir 12.00 val.

Nakvynė Šiluvoje naktinės adoracijos metu

Drauge su Marijos radijumi kviečiame spalio 12 d. atvykti į Naktinę Švč. Sakramento adoraciją Šiluvos bazilikoje.
Visiems, pasiliekantiems adoracijoje ir užsiregistravusiems su kodu „MARIJOS RADIJAS“, – ypatinga nakvynės kaina Jono Pauliaus II piligrimų namuose:
🛏 Vienvietis kambarys – 15 Eur
🛌 Dvivietis kambarys – 10 Eur
🍽 O pusryčiai – visiškai NEMOKAMAI!
𝐁ū𝐭𝐢𝐧𝐚 𝐫𝐞𝐠𝐢𝐬𝐭𝐫𝐚𝐜𝐢𝐣𝐚 𝐞𝐥. 𝐩𝐚š𝐭𝐮 jono.pauliaus.namai@siluva.lt

ŠILUVOS ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS DRAUGIJA kviečia švęsti PIRMĄJĮ MĖNESIO ŠEŠTADIENĮ!

ŠILUVOS ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS DRAUGIJA

kviečia švęsti

PIRMĄJĮ MĖNESIO ŠEŠTADIENĮ!

Tęsiame pradėtą pirmųjų mėnesio šeštadienių tradiciją, Fatimoje Švč. Mergelės Marijos apsireiškimu perduotą regėtojai šv. Liucijai, ir jau šimtmetį vaisingai tęsiamą visame pasaulyje. Atlikdami pirmuosius šeštadienius mes ne tik ypatingai pagarbiname Nekaltąją ir Sopulingąją Marijos Širdį, ne tik įvykdome Fatimos Dievo Motinos nurodymą melstis už nusidėjėlių atsivertimą, bet ir maldaujame Viešpatį Rusijos atsivertimo bei pažadėtojo Nekaltosios Marijos Širdies triumfo.

2025 m. SPALIO mėn. 4 d., ŠEŠTADIENIO, programa:

9.30 Giedamos Švč. M. Marijos Valandos bazilikoje.

10.00 Holy Mass ir Nekaltosios Marijos Širdies litanija, Pasiaukojimo Nekaltajai Marijos Širdžiai aktas bazilikoje.

11.00 Švč. M. Marijos Skausmų vainikėlis procesijoje ir ŠMMD pasiaukojimo atnaujinimas Švč. M. Marijos Apsireiškimo koplyčioje.

12.30  Savų suneštinių pietūs/užkandžiai ir bendrystė Piligrimų centre.

13.00 Pašnekesys su Šiluvos Švč. M. Marijos draugijos kapelionu kun. Robertu Urbonavičiumi Piligrimų centre ir/arba asmeninės maldos laikas šventovės erdvėse.

14.00 Rožinio malda Švč. M. Marijos Gimimo bazilikoje.

VISŲ MIELAI LAUKSIME PRISIJUNGIANT!

Ses. Pranciška Neringa Bubelytė FDCJ,

Šiluvos Švč. M. Marijos draugijos pirmininkė

2025-09-25