Vasario 13 d. išvakarėse Šiluvoje nušvis Mergelės Marijos Apsireiškimo vietos simbolis

Šiluva it dvasinis švyturys nepaliauja rodyti kelią, išsklaido tamsą, priglaudžia atstumtuosius, suteikia viltį praradusiems, padeda atverti duris beldžiantiems. Šiemet, vasario 12 d. 20.00 val. tiesioginės transliacijos metu, kurią bus galima stebėti Šiluvos šventovės facebook paskyroje bei Mano Raseiniai internetinėje ir facebook paskyrose Apsireiškimo koplyčia nušvis, dar kartą įrodant, jog tai yra kultūros, architektūros ir be abejo tikėjimo bei vilties šviesos simbolis. O mes dar kartą įsitikinsime, jog net ir tamsiausiai periodais žmogui ir pasauliui, visada yra viltis, visada yra šviesa, juk „Jame buvo gyvybė, ir ta gyvybė buvo žmonių šviesa. Šviesa spindi tamsoje, ir tamsa jos neužgožė.“ (Jn 1, 4-5).

Vilties šviesa sklido iš Šiluvos prasidėjus pandemijai – Šviesos žemėlapis tapo atsvara Covid žemėlapio tamsai. Tuo metu ne tik Lietuvos, tačiau ir pasaulio gyventojai susibūrė Rožinio maldai bei Lietuvos Carito akcijai, siekdami praskaidrinti tamsą bei padėti labiausiai pandemijos paliestiems. Tęsiantis pandemijai, o taip pat ir šviesos poreikiui, akcija virto nebe virtualiu žemėlapiu, tačiau fiziškai esančia šviesos koplytėle, kurią galima rasti už Apsireiškimo koplyčios, o joje kiekvieno trokštančio intencija ir šiandien yra palydima maldos bei žvakės liepsnos.

Apsireiškimo stebuklo simbolis, unikalus architekto Antano Vivulskio modernizmo architektūros kūrinys – Apsireiškimo koplyčia Šiluvoje, jau nuo vasario 12 d. 20.00 val. taps ne tik dvasiniu, tačiau ir regimuoju šviesos simboliu. Apšvietimo darbai, prie kurių finansavimo prisidėjo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Šiluvos parapija simboliškai baigti pandeminio laikotarpio įkarštyje. Nuo vasario mėnesio pastate esantys vitražai bei unikali pastato išorė taps nušviečiančiu kelrodžiu vietos gyventojams, piligrimams, kelio ieškantiems žmonėms.

Šiluva it dvasinis švyturys jau ne vieną šimtmetį suburia žmones, prisideda prie kovos su negandomis. Nu pat 1608 m. įvykusio stebuklo – Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo, iki sovietmečio jungo bei galų gale mus užpuolusios pandemijos – vilties šviesa vienaip ar kitaip sklido iš Šiluvos šventovės.

Šiluvos šventovė ir Šiluvos parapija dėkoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Raseinių rajono savivaldybei ir religinio turizmo skatinimo Šiluvoje darbo grupei, UAB „Audiotonas“, Vidai Ačienei bei visiems prisidėjusiems prie to, jog Šiluvoje esanti šviesa it dvasinis švyturys būtų matomas kiekvieno keliaujančio akiratyje.

Kviečiame Apsireiškimo koplyčios apšvietimo transliaciją stebėti tiesiogiai, vasario 12 d. 20.00 val. Šiluvos šventovės facebook paskyroje, Mano Raseiniai tinklapyje ir Mano Raseiniai facebook paskyroje.

Nuotraukos: E. Sinkevičiaus ir J. Sebeckytės