Brangus piligrime,

kelionei visada tinkamas laikas.

Ypač keliui, kuriame gali nutikti neįtikėtinų dalykų – surasti kitą, save arba Tą, Kurio taip ilgai troško ir ieškojo Tavo širdis. Aukis žygio batus ir pirmyn į kelią!

 

Prieš dalyvaudami žygyje, būtinai susipažinkite su Vyriausybės rekomendacijomis dėl asmeninių apsaugos priemonių naudojimo ir bendromis rekomendacijomis. Šios rekomendacijos galioja ir žygiuojant, prašome saugoti save ir aplinkinius.

 

Drabužiai

 1. Žygiuojame pėsčiomis, tad labai svarbu patogi, žygiui tinkama avalynė (nenauja, geriausia storu padu).
 2. Drabužius rinkitės kuo patogesnius, atsižvelgdami į oro sąlygas. Siūlome rengtis „svogūno principu“ – apsirengti keliais drabužių sluoksniais.
 3. Pasiimkite galvos apdangalą (kepurę, skarelę ar kt.), kad apsisaugotumėte nuo saulės ir miško gyvių.

 

Kuprinės turinys

 1. Siūlome su savimi pasiimti kuprinę, tik nepersistengti su daiktų kiekiu, nes keliausite tik vieną dieną. Nepamirškite vandens gertuvės / termoso su arbata, užkandžių pietums. Žygiui labai tinka sveikas, energijos teikiantis maistas. Atvykę į Šiluvą, galite papietauti miestelyje (Jono Pauliaus II namuose (iš anksto rezervavus), „Šiluvos karūnoje“ arba Šiluvos kavinukėje) arba „papiknikauti“ savo atsivežtu maistu. Tokiu atveju prašome naudoti daugkartinius indus ir po savęs nepalikti šiukšlių.
 2. Galite pasiimti drėgnų servetėlių ar dezinfekcinio skysčio.
 3. Žygyje pravers maldynėlis ir rožinis.
 4. Jeigu norėsite po žygio persirengti, siūlome nesinešti visų daiktų su savimi. Verčiau pasiimkite atskirą kuprinę / maišelį su atsarginiais drabužiais ir palikite savo automobilyje arba Šiluvos piligrimų centre (iš anksto susitarus).
 5. Nepamirškite prieš žygį pasikrauti savo telefono ir esant galimybei pasiimti išorinę bateriją. Visas maršrutas yra pažymėtas specialiomis rodyklėmis iki pat Šiluvos, tačiau esant reikalui galite naudotis navigacija. Interaktyvųjį žygio žemėlapį rasite čia. Rekomenduojame telefoną naudoti tik esant būtinybei, kad nepraleistumėte nurodytų vaizdingų vietų ekrane.
 6. Prašome įsidėti šiukšlių maišelį. Labai prašome nepalikti po savęs jokių šiukšlių, o jei pamatytume jų kelyje, priglauskite jas savo maišelyje.
 7. Labai tikimės, kad žygis praeis sėkmingai, tačiau nepamirškite pasiimti jums reikalingų vaistų ir atsargai pirmosios pagalbos vaistinėlę (kartu su pleistrais).
 8. Nutikus žygyje nelaimingam atsitikimui, skambinkite bendruoju skubios pagalbos numeriu Jeigu pasiklydote ar reikia kitokios pagalbos, darbo valandomis (9–18 val.) galite skambinti į Šiluvos piligrimų centrą tel. +370 618 11 701, ir darbuotojai suteiks reikalingą informaciją.

 

Žygiai yra vienos dienos trukmės, tačiau labai kviečiame prieš ar po žygio apsistoti Šiluvoje, atrasti jos dvasinius ir turistinius objektus. Norinčius nakvoti Šiluvoje kviečiame iš anksto rezervuoti kambarį:

Jono Pauliaus II svečių namuose, tel.  +370 687 871 24 (administratorė ses. Onutė Šarakauskaitė SJE), el. p. jono.pauliaus.namai@siluva.lt;

Šiluvos karūnos“ viešbutyje, tel. +370 618 35 888, el. p. info@siluvoskaruna.lt, https://siluvoskaruna.lt/;

Rasos ir Juozo Šlepų kaimo turizmo sodyboje, tel. +370 615 40 956, el. p. rasa6x@gmail.com

Pakalnėskaimo turizmo sodyboje (8 km nuo Šiluvos), tel. +370 615 35 222,

 1. p. info@pakalne.lt, www.pakalne.lt ;

Jei atvykstate su grupe, galite apsigyventi ir Šiluvos parapijos namuose (iki 30 žm.), tel. +370 698 55 030 (ses. Ignė Bazilevičiūtė SJE).

 1. Jei į Šiluvą atvykstate savo automobiliu, rekomenduojame jį palikti nemokamoje aikštelėje prie Šiluvos piligrimų centro (M. Jurgaičio g. 17, Šiluva, 60432). Atvykdami autobusu su grupe, transportą galite palikti aikštelėje prie Šiluvos bazilikos (priešais parduotuvėlę). Į Šiluvą galite atvykti ir tarpmiestiniu autobusu. Transporto tvarkaraščius rasite https://www.autobusubilietai.lt/
 2. Nepamirškite atvykę į Šiluvą apsilankyti Šiluvos piligrimų centre, kur galėsite įsigyti piligrimo pasą ir gauti antspaudą už įveiktą žygį, be to, galėsite įsigyti šventovės atributikos bei katalikiškos literatūros. Tai bus puiki galimybė tęsti piligrimystę namuose, toliau keliaujant su Dievo žodžiu ir dvasine literatūra.
 3. Šiluvoje kunigai yra pasirengę pasitarnauti jums išpažinties išklausymu ar dvasiniu pokalbiu. Jei nerastumėte jų šventovėje, galite susisiekti:

kun. Erastas Murauskas, tel. +370 612 56938 arba 8 (428) 43190;

kun. Robertas Urbonavičius, tel. +370 645 75512.

 1. Šventovėje kasdien vyksta Šv. Mišios, Dievo Gailestingumo vainikėlis. Yra galimybė dalyvauti Švč. Sakramento adoracijoje, Kryžiaus kelyje ir kt. pamaldose bei renginiuose. Daugiau informacijos siluva.lt

 

 Atlikus piligrimystę, kviečiame neišmesti savo Piligrimo paso, nes rinkti antspaudus už nukeliautus maršrutus galite per visus metus. Įveikus visus penkis maršrutus galima dalyvauti konkurse. Vienas atsitiktiniu būdu atrinktas piligrimas galės nemokamai keliauti į Šventąją Žemę kartu su organizuota piligrimų grupe.

 

PARSISIŲSTI