Akcija „Pavadinkime dviratį savo mylimo šventojo vardu“

Jau šiemet į Šiluvą kviečiama atvykti sužymėtais penkiais gyvosios piligrimystės maršrutais. Atlikus maldą kojomis, Šventovėje yra erdvės, kuriose kiekvienas gali rasti kontempliatyvią minutę ramybei, susikaupimui. Kaskart galime rasti vietą žvakelės su intencija uždegimui Šviesos koplytėlėje, dvasios ir fizinių žaizdų išgydimo melstis Ligonių koplytėlėje, o taip pat drauge pažinti apylinkes. Šventovės žinia sklinda, nešina džiaugsmo, kviečiant ne tik būti, tačiau keliauti, atrasti, pažinti. Todėl nuo gegužės mėnesio kviečiame leistis į ekologiškas patyrimines vietos pažinimo keliones su dviračiais.

Šios netaršios ir fizinį aktyvumą skatinančios susisiekimo priemonės jau pasiekė Šiluvą ir dviračius galima išsinuomoti Šiluvos piligrimų centre. Norima, jog šie Lietuvoje gaminti dviračiai pasiektų vietos gyventojus ir lankytojus bei suteiktų dar vieną galimybę kontempliatyviai keliauti piligriminiais keliais link Tytuvėnų, pasigrožėti koplytėle ties Žaiginiu, nuvykti link įspūdingo tilto Lyduvėnuose ir atrasti dar daugelį kitų, visai greta esančių širdžiai ir akiai patrauklių vietų.

Norint, jog šie dviračiai Šiluvoje įsikurtų ilgam laikui, kviečiame drauge prisidėti prie jų įsigijimo ir nepamiršti, jog visos mūsų kelionės yra lydimos maldų. Tad junkimės į Šiluvos puoselėjimo kelionę ir 10-imt dviračių pavadinkime mylimų šventųjų vardais. Kviečiame skiriant auką nurodyti šventojo vardą ir birželio 5 d., tėvo dienos išvakarėse, paskelbsime šventųjų vardus, kurie globos mus kelionėse.

Aukas galima pervesti į VšĮ Šiluvos piligrimų centro Swed banke esančią sąskaitą LT217300010167286751 paskyroje nurodant – auka dviračiams (ir šventojo vardas). Sudalyvavus akcijoje ir pervedus auką, raginame dar šventojo vardą parašyti ir el. paštu komunikacija@siluva.lt

O į Šiluvoje esančią Mergelės Marijos Gimimo baziliką veda Gailestingumo durys, ant kurių parašyta: „Jei eisi pro jas kaip turistas, išeik kaip piligrimas. Jei slenkstį peržengsi kaip piligrimas, išeik kaip gailestingumo žmogus“. Perženkime slenksčius ir drauge kurkime bei puoselėkime Šiluvą.