Jono Pauliaus II išrinkimo popiežiumi dieną – akcija „Vilties laukai“ pasaulyje ir Šiluvoje

Šiemet, švenčiant 100-ąsias gimimo metines, minimi Jono Pauliaus II metai inicijavo ne vieną šio mūsų kraštui ir tuometinei Europai įtakingo šventojo atminimui skirtą akciją. Viena jų – „Vilties laukai“ – jau septintus metus vykdomi palaimintojo kun. Mykolo Sopočkos hospiso. Tai namai, kuriuose sunkiomis ir nepagydomomis ligomis sergantiems asmenims teikiama profesionali pagalba, priežiūra bei slauga.

1978 m. spalio 16 d. Vatikano aikštėje susirinkę tikintieji išgirdo: „Turime popiežių!“ – juo buvo išrinktas Jonas Paulius II. Taigi šiandien, spalio 16-ąją, Hospiso savanoriai Lietuvos vietose, kurias 1993-siais aplankė Šventasis Tėvas, sodina narcizus. Pavasarį žiedai pražys atskleisdami jo inicalų formą – JPII. Šie gėlynai – vilties laukai – altruizmo pegalės, vienybės su ligoniais ir paramos Hospisui simbolis. Vykdydami šią akciją Hospiso savanoriai siekia skleisti jo idėją, ieškoti lėšų savo misijai, atkreipti vietos bendruomenių dėmesį į gailestingumą.

„Vilties laukai“ yra tarptautinės programos dalis, kurią įsteigė Marie Curie Cancer Care fondas iš Edinburgo. Tai veikla, kurios imasi hospisai visoje Europoje.

Šiluvoje JPII gėlynai pražys labai reikšmingoje vietoje – prie įvažiavimo į miestelį ant kalnelio stovinčio kryžiaus papėdėje. Šioje vietoje į Šiluvą sraigtasparniu atskridęs Jonas Paulius II galėjo saugiai nutupdyti savo transporto priemonę ir buvo sutiktas didžiulės žmonių minios. JPII užrašas bus puikiai matomas nuo pagrindinio kelio.