Didžiųjų Mergelės Marijos Gimimo atlaidų išvakarėse – šventinis jų atidarymas

Rugsėjo 6-oji – Didžiųjų Mergelės Marijos Gimimo atlaidų šventimo išvakarės. Kaip ir kasmet Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro florisčių paliesta, ypatingu grožiu persikeitusi šventovė laukia atvyksiančių piligrimų ir dešimčiai dienų pakeičia įprastą ramaus miestelio gyvenimo ritmą. Nuo rytojaus startuojantys atlaidai – Dangaus malonės laikas mūsų kraštui!

Na, o šiandien į Šiluvą suvažiavę atlaidų organizatoriai, savanoriai, klierikai, diakonai ir dalis kunigų šventė atidarymo šv. Mišias. Prieš jas aikštėje ir Apsireiškimo koplyčioje kūrėjos pristatė šių metų puošimo temą ir kaip įžanga iškilmingai skambėjo Liturginių valandų Vakarinė malda. Šv. Mišioms vadovavo arkivyskupas Kęstutis Kėvalas.

Po jų procesija su Švenčiausiuoju Sakramentu iš Apsireiškimo koplyčios pajudėjo link bazilikos užpildydama aikštę, paruoštą saugiai priimti piligrimus – šiemet numatyta visas iškilmes švęsti lauke.

20 val. bazilikoje vyko atlaidų atidarymo proga Šiluvos teatro bienalės padovanotas spektaklis – Gyčio Padegimo režisuotas „Vėjas gluosniuose“ >>. Kaip sakė režisierius, Kauno Nacionalinio dramos teatro trupės piligrimystė į tokią šventą vietą visiems buvo ne tik netikėta, bet ir ypatingai įprasmino šio spektaklio siužetą.

Rytoj, rugsėjo 7-ąją, pirmąją atlaidų dieną, minėsime Šv. Jono Pauliaus II ir maldos už kūriniją dieną. Dienos programa >>.

Negalinčius atvykti, kviečiame dalyvauti tiesioginėse šv. Mišių transliacijose >>.

Nuotraukos: Linos Urbonienės