Šiluvos aikštėje skambėjo Tytuvėnų festivalio „Pašėlę saksofonai“ iš Vokietijos

Mūsų kraštiečiams gerai žinomas kaimynystėje vykstantis vidurvasario Tytuvėnų vasaros festivalis dovanojo Šiluvai vieną iš savo renginių – liepos 26-ąją Šiluvos aikštėje vyko Blattwerk saksofonų kvarteto iš Vokietijos pasirodymas.

Seniai gimęs saksofonų kvarteto Blattwerk moto „keturi saksofonai – keturios epochos“ išliko ir šioje programoje. Moto senas, programa nauja. Prieš kelis metus jau viešėję Lietuvoje, šiais metais sugrįžo su nauja programa, kurioje skambėjo didieji baroko bei klasikos opusai, romantizmo epochos šedevrai, operos pasaulio bei pietryčių Europos folkloro muzika.

Apskritimas kvadrate – taip apibūdina šią programą atlikėjai. Simfoninė muzika iš visų pusių supama kamerinių kūrinių. Meistriška kūrinių aranžuotė atskleidžia atpažįstamą kvarteto skambesį: virtuozišką ir pribloškiantį savo monumentalumu, o kartu švelnų, be jokios įtampos ir visada pašėlusį.

Kvartetą sudaro:

Hartmut Salzmann (sopraninis ir altinis saksofonai)
Timur Isakov (altinis saksofonas, klarnetas)
Alban Hauser (tenorinis saksofonas)
Bernd Stich (baritoninis saksofonas)

Programoje skambėjo Johann Sebastian Bach, Gioachino Rossini, Ludwig van Beethoven, Camille Saint-Saëns, Gabriel Fauré kūriniai.