„Lietuvos Caritas“ dalinasi pirmų dviejų savaičių akcijos rezultatais

Balandžio 2-ąją dieną prasidėjo maldos ir paramos akcija „Šviesos žemėlapis“. Akcijos metu žmonės yra kviečiami įsijungti į užtarimo maldą už koronaviruso pandemijos paliestuosius ir paremti nuo jos labiausiai nukentėjusius – vaikus ir jų šeimas, vienišus, vyresnio amžiaus, savimi negalinčius pasirūpinti žmones. Dalis aukų juos jau pasiekė.

Telšiai

Pirmoji parama pasiekė Telšius: vietinis Caritas prieš kurį laiką sužinojo apie neįgalią moterį, kuri gyvena iš itin mažos socialinės paramos. Apie šią moterį Carito darbuotojams papasakojo kaimynai, kurie norėjo jai padėti. Gavus aukų per maldos ir paramos akciją „Šviesos žemėlapis“ moteriai buvo nupirkta maisto. Dėkodama ji sakė, kad gauta parama padėjo jai kitaip išgyventi Velykas, nes per šventes moteris galėjo negalvoti apie ją ištikusius sunkumus.

Kaunas

Aukos pasiekė ir Kauno miestą: čia į Kauno arkivyskupijos šeimos centrą kreipėsi kelios šeimos, kurios šiuo metu dėl pandemijos padarinių verčiasi itin sunkiai ir joms buvo reikalinga pagalba maisto produktais. Kauno Karmelitų parapija taip pat panaudojo paramą padėdama dviem moterims, kurios šiuo metu verčiasi itin sunkiai, serga lėtinėmis ligomis, joms buvo reikalinga pagalba maistu bei vaistais. 

Marijampolė

Marijampolėje parama suteikta keletui šeimų, kurios šiuo metu patiria išbandymus. Pirmojoje – vieniša mama turinti klausos negalią. Gruodžio mėnesį šeimą paliko vyras, todėl mamai labai sunku vienai auginti vaiką. Antrieji šiandien taip pat atsidūrė sudėtingoje situacijoje – augindami penkis vaikus šie žmonės daro viską, kad namuose nieko netruktų, šeimos tėtis dirba tolimųjų reisų vairuotoju, tačiau jiems vis vien tenka gyventi itin kukliai. Tėčio algos sunkiai užtenka gausios šeimos maistui, todėl prieš Velykų šventes gauta parama buvo didelis džiaugsmas.  Trečiojoje šeimoje – vieniša mama auginanti du vaikus. Vienas iš jų turi negalią, todėl moteris skiria daug laiko vaiko priežiūrai. Laiko darbui lieka nedaug, moteris uždirba minimalią algą iš kurios jie ir gyvena. Dar viena šeima – neseniai nuo smurtaujančio vyro atskirai gyventi išsikėlusi moteris, kuri šiuo metu viena augina tris vaikus. Šeimai prieš šventes labiausiai trūko maisto produktų. Sunkumai ištiko ir šiuo metu darbo negalinčią susirasti našlę moterį, kuri turi sunkių sveikatos problemų – serga diabetu ir širdies ligomis. Moteris paprašė pagalbos maistu, nes nebegalėjo pati jo nusipirkti. 

Vilkaviškis

Vilkaviškyje parama padėjo vienišai moteriai, kuri nuo vaikystės serga epilepsija. Dėl šios ligos, jai nelengva susirasti darbą, todėl sunkumų iškyla ir dėl namų išlaikymo, mokesčių sumokėjimo. Šiuo metu moteriai – itin sunkus laikas. Nuo kovo mėnesio pablogėjus sveikatai, buvo pakeisti jai įprasti vaistai, o įsigyti naujų moteriai neužteko turimų lėšų. Moteris kreipėsi į Caritas ir reikalingi medikamentai buvo nupirkti. Savanoriams pastebėjus, jog moters namuose trūksta ir būtiniausių maisto produktų, jų taip pat buvo nupirkta. 

Panevėžys ir Pasvalys

Už akcijos metu surinktas lėšas buvo perkamas maistas gausioms šeimoms Panevėžyje ir Pasvalyje, kurios augina net po 11 vaikų. Šiuose miestuose maisto paketai pasiekė ir vienišus ligonius.

Kupiškis, Biržai bei Anykščiai

Maistas taip pat buvo nupirktas Kupiškio labdaros valgyklai, kuri dėl gautos paramos benamystę išgyvenančiuosius galės pamaitinti 10 dienų. Biržuose bei Anykščiuose buvo perkami vaistai onkologinėmis ligomis sergantiems ligoniams. 

Ir tai – tik keletas istorijų. Parama pasiekia sunkumų ištiktus žmones, kurie gyvena įvairiose Lietuvos vietose – Vilkaviškyje, Tveruose, Merkinėje, Palangoje, Skuode, Šiauliuose. Dėka aukojančių žmonių, ši geografija nuolat plečiasi visose vyskupijose – mes galime padėti tiems, kurie šiandien negali patys pasirūpinti savimi.

Dėkojame kiekvienam, kuris malda ir auka prisideda prie pagalbos tiems, kurios jiems reikia labiausiai.

Šiuo metu (2020 04 16) surinkta: 12775 Eur 
Iš jų paramai išleista: 4316 Eur

Daugiau informacijos apie paramos panaudojimą. >>

Lietuvos Carito informacija