Paskutinį kovo penktadienį Ligonių dienoje ypatingai melstasi už viruso paliestuosius

Ligonių dieną Šiluvoje įprasta melsti palaiminimo ir išgijimo sergantiems, kenčiantiems nuo įvairių kūno ir sielos negalių ar priklausomybių.

Tačiau šių metų paskutinį kovo penktadienį, visai Europai patiriant koronaviruso išplitimo pasekmes, buvo ypatingai prašoma Šiluvos Dievo Motinos – Ligonių Sveikatos užtarimo ne tik viruso paliestiesiems ir jų artimiesiems, bet ir medikams, politikams, žurnalistams, kad jie turėtų vilties ir tikėjimo, gailestingumo bei jautrumo.

Ligonių Sveikatos titulas labai senas – labiausiai pažįstamas iš Švč. Mergelės Marijos litanijos. Šiluvoje Ligonių Sveikata Mariją vadinti imta tikriausiai prieš pora šimtmečių – 1770-aisiais iš Londono parvežta skulptūra, dabar stovinti Ligonių Sveikatos koplytėlėje, IX a. antroje pusėje vainikuota būtent šiuo titulu. Tuo metu ji stovėjo Apsireiškimo koplyčioje, tad į apsireiškimo vietą plūstantys maldininkai pasitikėdami Mergelės Marijos užtarimu ir patirdavę galybę Dievo malonių, paguodų ir išgijimų leido susiformuoti būtent tokiai kreipinio tradicijai.

Laikantis karantino ir nevysktant viešoms pamaldoms, šv. Mišios buvo aukojamos neįprastai tuščioje bazilikoje. Jas translaivo Marijos Radijas, įrašą taip pat galite peržiūrėti šventovės Facebook paskyroje: