Šiluva Tarptautiniame religinio turizmo renginyje Fatimoje

Kovo 7-9 d. Fatimoje (Mergelės Marijos apsireiškimo šventovėje Portugalijoje) vyko VII Tarptautinės religinio turizmo dirbtuvės. Didžiulis nuotykis buvo pristatyti mūsų šventovę renginyje, kuriame dalyvavo per 1000 dalyvių ir net 80 užsienio partnerių iš tokių šalių kaip Prancūzija, Marokas, Palestina, Lenkija, Rumunija, Italija, Malta, Vokietija, Ispanija. Dirbtuvių metu vyko konferencija, kurios metu buvo pristatyti keli pranešimai religinio turizmo tema ir kontaktų mugė. Į šį renginį vykome drauge su Raseinių r. savivaldybės atstove Silvija Čižaite-Rudokiene ir Všį „Atrask Raseinius“ atstove Jurga Nekrošiūte.

Šios dienos buvo ypatingos: kupinos ne tik portugalško pavasario žalumos ir saulės, bet ir reikšmingų susitikimų. Neįprastai didelį dėmesingumą išgyvenom iš Ourém savivaldybės, kuriai priklauso Fatima ir su kuria Raseinių savivaldybė 2018 m. pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Itin svarbūs buvo mūsų šventovės rektoriaus kun. Dariaus Vasiliausko bei Fatimos šventovės rektoriaus Fr. Carlos Cabecinhas ir vicerektoriaus Fr. Vitor Coutinho susitikimai. Buvo kalbėta apie Šiluvos šventovės priėmimą į tarptautines Marijos bei Europos šventovių asociacijas. Religinio turizmo dirbtuvių metu apsikeista kontaktais su šioje srityje dirbančiais asmenimis iš beveik visų dalyvavusių šalių.

O paskutinę dieną skyrėm Fatimos šventovės pažinimui bei maldai už šventovių bei savivaldybių draugystę – Marijos apsireiškimo vietoje pavedėme jai visus mūsų planus bei troškimus, o drauge su Fatimos rektoriumi aukojęs šv. Mišias kun. Darius meldė Jos užtarimo ir palaiminimo.