Atvykusius į Šiluvą piligrimus pasitinka unikalus meno kūrinys

Nors šią vasarą Šiluvoje vykusios meno bienalės atgarsiai pamažėle rimsta, šiuo laikotarpiu atsiradę meno kūriniai dar vis puošia miestelį ir keičia jo veidą. Bene labiausiai dėmesį atkreipia vos į Šiluvą įvažiavus pasitinkantis, šv. Jono Pauliaus II nusileidimo aikšės įkalnėje aiškiai matomas unikalus paukščio simbolis, apipintas ornamentais. Sulaukėme nemažai klausimų ir susižavėjimo bei nuostabos emocijų, taigi pakalbinome projekto autorę Gretą Kardišiūtę.

Greta, kas tai per kūrinys ir ką jis reiškia?

Kūrinys vadinasi PALIESTAS (Touching Land), 2019. Tai mediniais pagaliukais žemėje „išsiuvinėtas“ stilizuotas Šventosios Dvasios simbolis – paukštis, apipintas stilizuotais žuvies formos ornamentais. Paukštis skrendantis žemyn ir žuvis yra krikščioniški simboliai.

Kodėl pasirinkta tokia simbolika?

Pati aplinka sufleruoja šią simboliką, nes vietovė kurioje išaugintas kūrinys yra šalia aikštelės, kurioje 1993 metais malūnsparniu atskrido Popiežius Jonas Paulius II.

Kiek ilgai truko sukurti šį projektą?

Kūrinys buvo paruoštas per 7 dienas, sunaudota daugiau nei 3000 medinių iešmukų.

Juk tai buvo ilgas ir nepaprasto kruopštumo reikalaujantis darbas. Kiek ilgai jis džiugins miestelio gyventojus ir lankytojus?

Šis gamtos liečiamas „audinys“ yra kintantis, turintis savo gyvavimo laiką. Mediniai pagaliukai veikiami gamtos keisis ir po truputį sunyks per 9 – 11 mėnesių.  

Ką Tau pačiai reiškia dalyvauti tokiam unikaliam kūrybos procese?

Pats darbo procesas yra nuolatinis žemės lietimas ir ilgas kruopštus, meditatyvus darbas. Kūryba man yra kaip adoracija, prisilietimas prie tylos, aukštesnio švarumo. Mano kūriniuose yra artimos krikščionybei idėjos („Reliktas“, „Septyndienis“, „Du krantai“).

Daugiau Gretos darbų galima išvysti facebook paskyroje: https://www.facebook.com/GretaKardiArt/

Nuotraukos – Gretos Kardišiūtės