siluva.lt
400 m. Jubiliejus 
Muziejus

M. Jurgaičio 17 a
Šiluva
LT-60432 Raseinių r.
mob. +370 611 52082. el. p. muziejus@siluva.lt

Muziejininkė ses. Modesta Juršėnaitė SJE

Muziejus lankomas III–VII 9–12 val. ir 14–18 val.

Dievas myli ir brangina kiekvieną tautą. Kaip ženklą, kad Dievas mylimai tautai yra labai maloningas, Jis jai dovanoja išskirtines šventoves. Nėra tautos, kuri jų neturėtų. Kiekviena tokia šventovė turi savo unikalią istoriją. Šiluva yra Lietuvai Dievo dovanota šventa vieta. Šis piligrimų informacijos centras ir muziejus skirtas Šiluvos šventovės istorijai, pamaldumo tradicijoms saugoti, puoselėti ir skleisti atvykstantiems piligrimams. Galima apžiūrėti ekspoziciją, įsigyti knygų, suvenyrų.

Šiluvos muziejus kviečia susipažinti su Šiluvos šventovės ir miestelio istorija. Susipažinimas gali būti pasyvus – lankant objektus bei klausantis pasakojimo ir aktyvus – dalyvaujant skirtingų lygių edukacinėse programose „Kelionė po Šiluvą“.

Tie, kurie Šiluvoje ne pirmą kartą, gali pasirinkti temines ekskursijas:

Ar pažįstate didį Lietuvos ir Bažnyčios žmogų kun. Marcijoną Jurgaitį?

Ką pasakoja Šiluvos bazilikos interjero dekoras?

Garsūs žmonės, susiję su Šiluva.

Įdomieji Šiluvos istorijos faktai (rengiama).

Šiluvos dvasingumo istorija (rengiama).

Parodų-konferencijų salėje kas keletą mėnesių eksponuojama nauja paroda. Tai teminės ekspozicijos, kurios apima ne tik Bažnytinio meno paveldą, bet ir individualių menininkų kūrybą bei įvairias aktualias temas.

Šiuo metu yra eksponuojami „Šiluvos XX a. arnotai“. Parodoje lankytojai supažindinami su arnotų atsiradimo istorija, jų svarba liturgijoje, XX a. arnotų specifika Lietuvoje ir Šiluvoje.